Генерал В. Павленко vs міністра О. Ковалевського: спроба реконструкції конфлікту між двома членами уряду УНР в екзилі (за матеріалами ЦДАВО України та ZNiO)

Abstract

У статті йдеться про конфлікт між двома міністрами уряду УНР в екзилі – військових справ генералом Віктором Павленком та преси і пропаганди Олександром Ковалевським. До його виникнення призвели обґрунтовані підозри частини генералітету армії УНР у тому, що розподіл коштів з державної скарбниці (у т.ч. й тих, що надходили від польського уряду) відбувався не в інтересах вояцтва, які змушені були витримувати усі негаразди таборового життя, не маючи майже жодних матеріальних ресурсів для збереження власної військової організації. Під час однієї із зустрічей з О. Ковалевським В. Павленко вдався до фізичного насилля щодо нього, погрожуючи при цьому зброєю та завдавши йому побоїв. Такий його вчинок фактично поставив В. Павленка поза армією, і надалі у Польщі він перебував на цивільному становищі як звичайний український емігрант. Попри свої кваліфікації та досвід В. Павленко не зміг у достатній мірі адаптуватись до життя в еміграції, а в другій половині 1920-х рр. прийняв фатальне для себе рішення повернутись до СРСР.

References

Коваль Р. Віктор Павленко, генерал-хорунжий Армії УНР // Нариси з історії Кубані. (ukrlife.org/main/kubann/1content.htm);

Ковальчук М.А. Симон Петлюра та військова опозиція в армії УНР у 1920-1921 рр. // Український історичний журнал. 2005. № 1. С. 97-108.

Тинченко Я. Офіцерський корпус Армії Української Народної Республіки (1917-1921). Київ, 2007. Кн. 1. С. 322.

Published
01.07.2018
How to Cite
Sribniak, I. (2018). Генерал В. Павленко vs міністра О. Ковалевського: спроба реконструкції конфлікту між двома членами уряду УНР в екзилі (за матеріалами ЦДАВО України та ZNiO). EMINAK: Scientific Quarterly Journal, 2(2 (22). Retrieved from https://eminak.net.ua/index.php/eminak/article/view/223
Section
History of Ukraine